Ke klasické hudbě není tak úplně snadné najít cestu. Někteří interpreti hledají různé alternativy, díky kterým by si našli cestu k většinovému publiku. V devadesátých letech například začal nosit český houslista šátek na hlavě, aby oslovil mladší posluchače. Mnohem dále šla například japonská houslistka Vanessa Mae, která kombinuje klasickou hudbu s popovými prvky. Toto je častý trend současné hudby a opravdoví milovníci vážné hudby to často kritizují.
O popularizaci vážné hudby v celém světě se spolu se svým souborem zasadil holandský houslista André Rieu, který se specializuje na lehčí klasiku, především hudbu Johanna Strausse a jeho otce.
Koncerty tohoto houslisty se vyznačují jedinečnou atmosférou. Interpret nesází na moderní prvky, ale na klasiku v každém ohledu. On i jednotliví členové orchestru se oblékají do dobových kostýmů. V případě mužů se jedná o fraky, v případě dam o barevné róby.
Koncerty fascinují nejen milovníky klasiky, ale také laické posluchače. Atmosféra je natolik uvolněná, že lidé tancují, zpívají a radují se. Jedná se o jedinečnou kulturní událost, kterou stojí za to vzhlédnout. Tajemství spočívá také v multikulturálnosti, slavný houslista dokáže vypíchnout to stěžejní, co se v dané zemi v oblasti hudby považuje za nosné. Například v Řecku by to byl Řek Zorba, v Izraeli Hava Nagila.
Když v osmdesátých letech dvacátého století zakládal orchestr, bylo to pouhých dvanáct členů. Dnes má ve svém orchestru padesát lidí mnoha národností. To velmi umocňuje hudební potenciál celého hudebního tělesa.
Houslista cestuje po celém světě, Česko nevyjímaje. V České republice koncertuje každoročně v květnu. Když ukončí jedno turné, hned naskakuje do dalšího. Zřejmě i díky velkému cestovnímu a pracovnímu nasazení mluví plynně pěti jazyky – nizozemsky, italsky, německy, anglicky a francouzsky.